Vai tiešām ēka jānolīdzina un jāuzceļ no jauna, lai tā kļūtu par modernu un ilgtspējīgu!?
13.03.2019

Vai tiešām ēka jānolīdzina un jāuzceļ no jauna, lai tā kļūtu par modernu un ilgtspējīgu!?

Nebūt nē – pauž Baltijā pirmā ilgtspējīgā nekustamo īpašumu fondu pārvaldes kompānijas SG Capital Partners valdes priekšsēdētājs Harijs Švarcs.

Jā, iespējams dažreiz ir vieglāk ēku nojaukt, lai tad tās vietā izveidotu kaut ko jaunu un modernu, taču mēs, kompānijā SG Capital Partners, esam nolēmuši latiņu pacelt augstāk un ar augstāku latiņu mēs saprotam BREEAM sertifikāciju, kas ir viens no pazīstamākajiem ēku ilgtspējas standartiem pasaulē. Savas ēkas modernizēsim un padarīsim tās energoefektīvas un videi draudzīgas saglabājot to nozīmīgāku un mazāk nozīmīgāku vēsturisko mantojumu.

Runājot par to, vēsturiskais mantojums mūsu ēkām noteikti visvērtīgākais ir tā sauktajam SNIĶERA NAMAM, ēkai Rīgā, Brīvības ielā 39, kas būvēta pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados. Šodien tā saucās OPEN CENTRE un šo ēku tāpat, kā mums piederošās biroju ēkas DUNTES NAMI un SWH BIROJU CENTRS, esam nolēmuši sertificēt atbilstoši pasaulē vadošā ilgtspējas standarta BREEAM prasībām.

Visas trīs ēkas esam iegādājušies 2018.gadā un nekavējoties uzsākām to BREEAM sertifikācijas procesu un plānojam to pabeigt tuvākajos divos gados un, kad process būs pabeigts visas mūsu ēkas būs pirmās Latvijā ar tā saukto “In Use” BREEAM sertifikātu. Īpaši jāatzīmē, ka OPEN CENTRE, kuras sertifikācijas process tiks pabeigts jau 2019.gadā, būs pirmā vēsturiski nozīmīgā ēka Latvijā, kura tikusi sertificēta BREEAM prasībām. Leģendārais latviešu arhitekts Ēižens Laube, kurš ir šīs ēkas autors, var būt lepns, ka viņa darbs bija viens no modernākiem Rīgas namiem kā 90 gadus atpakaļ, tā arī mūsdienās.

Starptautiski pētījumi uzrāda, ka BREEAM sertificētās ēkās ir zemākas uzturēšanas izmaksas, veselīgāka darba vide un zemāks enerģijas patēriņš. To novērtē gan nomnieki, gan arī viņu darbinieki, kuru produktivitāte aug, uzlabojoties, piemēram, gaisa kvalitātei, dienas gaismas daudzumam un kopējai apgaismojuma intensitātei. Dabai draudzīgāka attieksme ir daudzu starptautisku uzņēmumu darbības stūrakmens, līdz ar ko “zaļāki” nomnieki izvēlas videi draudzīgākas un “zaļākas” ēkas.

Kompānija SG Capital ir investīciju kompānija, kura veic ieguldījumus komercīpašumos Baltijā. Tā dibināta 2016.gadā. Kompānijas motto ir “WE CARE” un tā savā darbā par prioritātēm ir izvirzījuši rūpes par apkārtējo vidi, nomniekiem, partneriem un saviem īpašumiem.

BREEAM ir pasaulē vadošā sabiedrisku objektu ilgtspējas novērtēšanas metode, kuras pamatā ir objektu novērtēšana tādās kategorijās kā ietekme uz apkārtējo vidi, pievienoto vērtību sabiedrībai un ēkas uzturēšanas ekonomiskie rādītāji. BREEAM sertifikācijas metodoloģija ir pierādījusi sevi praksē un sertificētās ēkas un objekti vēcina ilgtspējīgākas vides veidošanos, uzlabojot ēkās dzīvojošo un strādājošo labklājību un veselību un saudzējot dabas resursus.

 

Vairāk informācijas:

Par ēkām:

www.opencentre.lv

www.duntesnami.lv

www.swhgrupa.lv/lv#office

 

Par SG Capital:

www.sgcapital.lv/lv/site/

 

Par Breeam:

www.breeam.com

Kontaktforma

captcha